Sortowanie odpadów Kraków

Nowy system sortowania odpadów obowiązuje w Polsce od 1 lipca 2013 roku. Tak zwana ustawa śmieciowa wiele nas nauczyła. Wiemy już jak ważna dla utylizacji, odzyskiwania surowców wtórnych i ponownego ich wykorzystania jest segregacja. Do takich proekologicznych działań wielu Polaków zachęcają nie tylko niższe stawki za wywóz posortowanych odpadów, ale też większa świadomość społeczna. Większość z nas zna kolory poszczególnych frakcji, nauczyła się rozkładać i zgniatać opakowania, plastikowe butelki, odkręcać zakrętki, zdzierać etykiety.

Wciąż jednak często zapominamy o niektórych podstawowych zasadach, mylimy się i popełniamy błędy. Tymczasem niewłaściwe śmieci trafiające do pojemnika na odpady segregowane powodują, że cała zawartość takiego kontenera musi w konsekwencji zostać posortowana. Dlatego warto pilnować, co wrzucamy do pojemników o określonych kolorach.

Wszystkim zarządcom budynków, spółdzielniom mieszkaniowym, gminom oferujemy wywóz, utylizację i sortowanie odpadów na terenie miasta Kraków. Nasze usługi świadczymy wobec firm, instytucji, osób prywatnych. Nasze działania umożliwiają nie tylko zagospodarowanie odbieranych odpadów, ale też dzięki odzyskiwaniu surowców wtórnych - znaczące ograniczenie ilości odpadów trafiających na składowisko.

Odbieramy odpady o kodzie 17 09 04